wtorek, 21 stycznia 2014

Jak dowiedzieć się czego naprawdę chcesz od życia

Miliony ludzi na świecie nie ma pojęcia, co tak naprawdę chce od życia. To pytanie, najczęściej zaczynają sobie zadawać osoby około 20-tki, które skończyły studia zastanawiają się... co teraz?
Nawet ludzie około 40-tki, wciąż nie potrafią odnaleźć swojego miejsca.

Poniżej przedstawię kilka dróg na to, jak dowiedzieć się, co tak naprawdę chcesz w życiu osiągnąć.

Po pierwsze i nie ostatnie zresztą, powtarzane przeze mnie w innych postach.

BĄDŹ SAMOLUBNA. Tak! Wiele osób poświęca swoją energię, czas na załatwianie spraw innych, zapominając o swoich zachciankach i swoich potrzebach. Dlatego na początku skoncentruj się na sobie, każdego dnia staraj się zrobić coś, co wpłynie na twój samorozwój i co sprawi przyjemność tylko i wyłącznie tobie. Może to być cokolwiek - zrobienie sobie smacznego smoothy, przebiegnięcie 10 km, kupienie biletów do kina, tylko dla siebie, na film, który nikt nie chce obejrzeć. 

Po drugie

Zastanów się co jest dla ciebie  najważniejsze. Rodzina, znajomi, miłość, pieniądze. Zrób listę priorytetów i zastanów się, jak te priorytety wpływają na twoje życie i co chcesz z nimi osiągnąć. Czy czujesz się bezpieczna, spełniona, szczęśliwa. Zastanów się, co te wymienione rzeczy dają tobie i czy jest warto rozwijać się w kierunku najważniejszego priorytetu.

Po trzecie

Zastanów się co sprawia, że jesteś szczęśliwa  i jak to poprawić, aby być bardziej szczęśliwą. Czy jest to rysowanie, obserwowanie ludzi, długie spacery, oglądanie seriali, cokolwiek co sprawia czy szczerą radość. Jeśli wytypujesz taką rzeczy, jesteś już blisko do tego aby zobaczyć swój cel. 

Po czwarte

Nie mów wszystkim o swoich planach. Badania dowodzą, że rozpowiadanie o swoich planach i celach, zmniejsza naszą motywację, ponieważ nasz mózg uwzględnia wtedy, nasz cel jako częściowo zrealizowany. Spada nasza ekscytacja i szanse na zrealizowanie celu. Mogłoby się wydawać, że mówienie o swoich zamierzeniach powinno zwiększyć motywację, żeby potem głupio nie wyszło przed innymi ludźmi, ale jednak tak nie jest. Jeśli zachowasz swoje plany dla siebie, wzrasta szansa ich realizacji. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz